wsipnet.pl

WSiPnet.pl krok po kroku

1
2
3
4
5

Logowanie

Wejdź na stronę główną WSiPnet i zaloguj się używając loginu i hasła WSiP – tego samego, którego używasz w Klubie Nauczyciela. Po zalogowaniu, po lewej stronie zobaczysz zeszyty ćwiczeń przyporządkowane do Twojego profilu. Jeżeli chcesz zmienić, lub dodać nowy zeszyt, musisz dokonać zmian w swoim profilu. Zmian w profilu dokonasz tutaj Jeżeli zapomniałeś hasła, kliknij tutaj. Jeżeli nie masz jeszcze konta w Klubie Nauczyciela na www.wsip.pl, a chcesz korzystać z WSiPnetu, zarejestruj się.

Dodawanie klas i uczniów

Po zalogowaniu zobaczysz stronę z okładkami zeszytów ćwiczeń, z którymi będziesz pracował. Pora na utworzenie klas. Zrobisz to z poziomu zakładki Ustawienia. Do utworzonych klas zaprosisz swoich uczniów. WSiPnet wygeneruje unikalne kody, dzięki którym każdy Twój uczeń trafi do swojej klasy.

Treningi, przygotowanie do kartkówek i sprawdzianów

Możesz już korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu. Masz możliwość sprawdzania, czy uczniowie wykonują Treningi - zadania utrwalające wiedzę. Możesz też zadawać klasom, lub wybranym uczniom ćwiczenia przygotowujące do kartkówek i sprawdzianów, określając termin ich wykonania oraz czas trwania. Zadawanie prac domowych i testów jest bardzo proste i trwa kilka chwil.

Raporty i analiza wyników

Wyniki prac wszystkich Twoich uczniów będziesz mógł oglądać w przystępnych raportach i zestawieniach. Wszystkie zestawy ćwiczeń ułożone są pod kątem wymagań ogólnych i szczegółowych podstawy programowej. Pozwoli Ci to dopasować plany dydaktyczne tak, aby uzupełnić braki, lub nadrobić zaległości u uczniów.

Zadaj nam pytanie!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wszechstronny system pomocy, który przeprowadzi Cię przez cały proces korzystania z WSiPnetu. Możesz zadzwonić na naszą Infolinię, porozmawiać na czacie z zespołem wsparcia nauczycieli, czy skorzystać z podpowiedzi rozmieszczonych w całym serwisie. Gromadzimy wszystkie zapytania i problemy zgłaszane przez nauczycieli i cały czas uaktualniamy nasz system pomocy tak, aby móc odpowiedzieć na każde pytanie.